AKZO NOBEL - międzynarodowy koncern, działający w ponad 75 krajach, zatrudnia około 68 000 osób. Główna siedziba koncernu znajduje się w Arnhem (Holandia). AKZO NOBEL to znany producent chemikaliów, materiałów wykończeniowych i wyrobów farmaceutycznych.

Koncern AKZO NOBEL utworzono w roku 1994 poprzez fuzję dwóch koncernów - AKZO i NOBEL. W skład koncernu wchodzi wiele przedsiębiorstw z długoletnia i bogatą tradycją. Najstarszymi
przedsiębiorstwami są założone w 1777 roku „Det Holmbadske Selskab” (Sadolin) i prowadzące działalność od roku 1792 „Sikkens” (Holandia) i „Bemberg” (Niemcy). W Szwecji słynny naukowiec Alfred Nobel utworzył kilka przedsiębiorstw, które po dziś dzień wchodzą w skład koncernu.

AKZO NOBEL jest liderem na rynku światowym wśród producentów materiałów wykończeniowych. Oprócz przemysłowych materiałów lakierniczych produkty koncernu są znane również na rynku towarów masowego użytku. Przemysłowe materiały wykończeniowe są produkowane w 20 zakładach produkcyjnych w różnych krajach świata.
W dziedzinie ekologicznych materiałów wykończeniowych i nowych technologii AKZO NOBEL jest w czołówce producentów lakierów przemysłowych do wykończania materiałów drzewnych. Materiały koncernu z powodzeniem wykorzystywane są przy wykończaniu mebli, parkietu, okien, drzwi, płyt drzewnych i innych powierzchni drzewnych.

Produkty AKZO NOBEL są znane w Polsce od wielu lat. Koncern otworzył swoje pierwsze biuro w roku 1993. Obecnie posiada tu magazyn, sieć dystrybutorów i mieszalni farb, jak również dysponuje fachowym serwisem technicznym.

© 2018 Akzo Nobel